Filyos
Haberler
İsmail Recai Şanlı Filyos'u Dünyaya Tanıtacak!


İsmail Recai Şanlı
Bu isim Zonguldak için hiç de yabancı bir isim değil ve herkesin çok yakinen tanıdığı bir işadamımız.

Evlenmek için gereken parayı kazanmak amacıyla yıllar önce, Zonguldak'tan İstanbul'a giden ve zamanla işlerini geliştiren İsmail Recai Şanlı, bugün artık bir ecza deposu ve bir otelin sahibi. Şanlı, bugüne kadar Atacan Şanlı Lisesi, Melek Ahmet Şanlı Anadolu Lisesi ve Hisarönü Seçil Şanlı İlköğretim Okulu olmak üzere beldeye 3 okul yaptırdı. Zonguldakspor'un eski başkanlarından da olan Şanlı, Filyos Beldesi’nde de maddi imkansızlıklar nedeniyle okuyamayan 30 öğrenciye de her yıl burs veriyor.

Şanlı yaptırdığı okullar nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Özel Hizmet Ödülü'ne de layık görülmüştü.
Çocukluk ve gençlik yıllarımızda zor şartlarda eğitim gören İsmail Recai Şanlı, eğitime olan yatırımları ile Zonguldak’ımızın ve bölgemizin de sevilen, sayılan bir isim.
İsmail Recai Şanlı’yı eğitime olan katkılarından dolayı daha önce kutlamıştım. Şimdi de başka bir sebepten dolayı kutlamak istiyorum.
İsmail Recai Şanlı, şimdi de örnek olacak bir çalışmaya imza atacağını öğrendik.

Şanlı, doğup büyüdüğü beldesi Filyos’un tüm dünya’da tanınması için bir belgesel film için kolları sıvamış.
İsmail Recai şanlı’nın daveti üzerine İstanbul Aydın Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü Öğretim Görevlileri ve öğrencileri Filyos'a gelerek, Filyos'un tanıtımı için hazırlattığı belgesel için kolları sıvadılar.